Nasze e-Książki
Blog > Komentarze do wpisu
APATIA CD

ZMĘCZENIE i MĘCZLIWOŚĆ, zwykle chroniczne, kumulujące się w NARKOLEPSJI i sennej APATII, to opór do życia, nuda i znudzenie oraz brak miłości i zaangażowania do tego, co się robi i do tych, z którymi się jest. Brak entuzjazmu do życia daje chroniczne ZMĘCZENIE, a opór przed życiem i ludźmi daje AWERSJE, Dveśa (w Sanskrycie), czy raczej jest rodzajem NIECHĘCI i ZNIECHĘCENIA do wszystkich i do wszystkiego. Charakterystyczne jest zwykle obwinianie jeszcze innych, za to, co się osobie nie chce, czy za to, że powstał u niej stan niechęci, awersji, odrzucenia. APATYK czy APATYCZKA odrzuca innych, potrafi nawet odrzucić z wielką awersją kogoś, o kim twierdzi, że go kocha, co sprowadza postępowanie osoby do całkowitego absurdu. Brak jest woli przezwyciężania trudności, brak woli walki o życie. Wszelka niechęć do wysiłku w pokonywaniu trudności i przeszkód jest uważana za przeszkodę w rozwoju osobistym czy duchowym, ale nade wszystko jest to poważne zaburzenie osobowości dające syndrom ucieczki. 

OZIĘBŁOŚĆ PSYCHICZNA, brak ekspresji uczuciowej (wyższej) w stosunku do bliskich (partnera), niewyrażanie uczuć miłosnych, brak okazywania oznak sympatii, wdzięczności, lubienia etc., też zasadza się na silnym LĘKU, który jest zwykle wyłącznie silnym LĘKIEM przed ojcem i jego napastliwością (czasem też molestowaniem). Osoba taka swoje wspomnienia w związku z OJCEM zawsze myli i projektuje na swoich partnerów i bliskich (współpracowników) odtwarzając usilnie relację z ojcem opartą na lęku (FOBOS) i poczuciu zagrożenia (DEIMOS). Co gorsza swoje relacje z ojcem i emocje do ojca przenosi na Boga i Guru/ Kapłana uniemożliwiając sobie praktycznie Rozwój Duchowy. OZIĘBŁOŚĆ PSYCHICZNA zwykle jest związana z nieakceptacją własnego ciała (twarzy), wyglądu, płci, roli życiowej etc. Czasem kończy się też to oziębłością płciową, która psychiczne zimno dopełnia. Osoby oziębłe psychicznie "zapominają" zwykle nawet takich słów jak dziękuję i proszę, gdyż nie przeżywają ani nie wyrażają żadnej wdzięczności - podstawowego uczucia w Rozwoju Osobisty i Duchowym.

NARKOLEPTYCY często czują się lekceważeni, sztywni i napięci, gdyż są sami niekomunikatywni, niewyluzowani i osamotnieni. Jest to jednak tylko skutek ich braku właściwej i otwartej, serdecznej komunikacji z otoczeniem.

NARKOLEPSJA jest to zespół chorobowy uznawany za dziedziczny, gdzie ryzyko zachorowania wśród krewnych jest około 10 razy większe niż w populacji ogólnej. Narkolepsja objawia się niepohamowanymi, napadowymi stanami senności, trwającymi zwykle około 10-20 minut, najczęściej spowodowany silnymi emocjami jak trema, szok, strach, wstyd, podniecenie, ekscytacja. Takich ataków jest zazwyczaj kilka w ciągu dnia, średnio co 2-3 godziny. Przyczyny choroby nie są do końca znane. Prawdopodobnie, powodem zasypiania w ciągu dnia jest brak fazy REM podczas snu dobowego, której braki są nadrabiane podczas ataków narkoleptycznych. Odczuwane jest to jako sen na jawie. Narkolepsji mogą towarzyszyć tak zwane porażenia senne: w okresie przejścia od snu do czuwania przez kilkanaście minut występuje całkowita niezdolność do ruchu i mowy oraz omamy wzrokowe lub wyobrażenia o przerażającej, katastroficznej treści. Bardzo często osoby cierpiące na narkolepsję podczas ataku snu w ciągu dnia wszystko słyszą, a gdy mają otwarte oczy także widzą, lecz z powodu porażenia mięśni (katalepsja) nie mogą się poruszać. Obecnie narkolepsja wiązana jest z brakiem komórek wytwarzających hipokreatynę i uważana za chorobę mózgu.

LĘK jest lilitową energią Chaosu, Ciemności i Nieuporządkowania. Poddawanie się sile LĘKÓW to poddawanie się najstarszej mocy ciemności, która wiedzie do życiowego TCHÓRZOSTWA, uciekania od życia, wycofania z życia i w rezultacie do osamotnienia i izolacji od ludzi. Niezdolność do rozwiązywania życiowych problemów, niezdolność do przezwyciężania życiowych trudności i przeciwności, brak asertywności, a prozaicznie niezdolność do walki o życie w społeczeństwie pierwotnym, to już całkowity paraliż życiowej mocy poprzez lilitową siłę LĘKU. Tchórzostwo życiowe kończy się zwykle poważniejszymi problemami i dolegliwościami WORECZKA ŻÓŁCIOWEGO, a czasem też wypadkami z powodu przyćmienia rozsądku i brawury. Człowiek podszyty dużym TCHÓRZEM pokazuje swoją bardzo słabą energię życiową, a TCHÓRZOSTWO z niego wychodzi szczególnie przy każdej okazji, wymagającej odrobinę odwagi cywilnej i człowieczeństwa, trochę walki o życie i byt czy sprawiedliwość.

ŚPIĄCZKA, zarówno chroniczna senność lub długie spanie, a także śpiączka jako rodzaj letargu czy zapaści sennej, to także LĘK i ucieczka przed kimś lub czymś. To także ucieczka przed wyrażaniem własnej twórczości i tożsamości. Częsta to dolegliwość niespełnionych artystów i twórców.

Osoby z opisanym portretem psychologicznym często mają problemy i dolegliwości z PĘCHERZEM MOCZOWYM, ponieważ jest on narządem kumulacji lęku, niepokoju i strachu. Podłoże psychiczne APATII i NARKOLEPSJI może doprowadzić do ROZEDMY PŁUC, co kończy zwykle definitywnie życie w świecie fizycznym. Częste też są przypadki samobójstw (rezygnacji z życia) lub myśli o samobójstwie, ale nie u wszystkich osobników. Pojawiają się też pseudoduchowe natchnienia o wyższości życia w izolacji od ludzi, chociaż Życie Duchowe jest prawdziwie Życiem Wspólnotowym, gdyż nawet KLASZTORY są WSPÓLNOTAMI dla otwartych serc, a nie miejscami zsyłki dla serc zamkniętych przez LĘK i odciętych od innych całkowicie. Anioły jak mawiają mistycy różnych kultur mają Jeden Wspólny Boski Umysł i są ze sobą połączone, tak, że ich serca są dla siebie wzajem OTWARTE... Nie ma miejsca dla izolacji czy apatii...

TRĄDZIKI i tak zwane potocznie SYFKI - oznaczają silne nieakceptowanie siebie, nielubienie siebie, a czasem nawet wstręt lub awersję do samego czy samej siebie. Brak radości życia i brak akceptacji siebie. Dość często stoi za tym syndrom niechcianego dziecka, które pojawiło się przypadkiem. Tłumienie drobnych wybuchów gniewu zamiast ich odreagowanie gdzieś w kibelku albo w kuchni, jak uczą terapeuci, także jest podłożem psychicznym dla rozwijania się WYPRYSKÓW na skórze.

Dolegliwości ZĘBÓW to objaw niezdolności do podejmowania właściwych decyzji i często nieumiejętność decydowania w ogóle. Nieprawidłowe decyzje, błędne decyzje nieoparte na prawdzie, a na LĘKU, a także totalny paraliż decyzyjny, kierowanie się błędnymi pomysłami i przesłankami przy wyborze i decyzji czy niezdolność dokonania wyboru zawsze rujnuje uzębienie.

APATIA to objaw LĘKU (FOBOSA), który chce zniszczyć nasze życie, miłość i ostatecznie nas samych w procesie złego funkcjonowania, wymuszonego przez energię lilitową LĘKU. Taki tam DEMON umysłu.

środa, 29 lipca 2009, sunata

Polecane wpisy

  • AFIRMACJE

    AFIRMACJE ANTYDEPRESYJNE Terapia afirmatywna korzysta z tradycyjnej wiedzy o sile autosugestywnej myśli, która eliminuje choroby o naturze psychosomatycznej, cz

  • DEPRESJA SEZONOWA (SAD)

    Objawy SAD Do najbardziej charakterystycznych dla depresji sezonowej objawów należą: - POCZUCIE CIĄGŁEGO ZMĘCZENIA - ociężałość, poczucie braku sił do podołania

  • TERAPIA ANTYDEPRESYJNA

    Pomoc psychologiczna Zwykle podstawowym sposobem leczenia w depresji jest farmakoterapia. Jednak pacjent powinien uzyskać wystarczające informacje o chorobie, z

Komentarze
milenasosna
2012/09/30 11:06:00
___________________________________________________________________________
CHOROBY CZŁOWIEKA W XXI WIEKU (wklejam przyjacielską notkę), A REALNA ENERGIA DLA KOMÓREK NERWOWYCH MÓZGU. ODŻYWIANIE CZŁOWIEKA: INFO (BIOLOGICZNA POMOC) *****

___________________________________________________________________________
ZOBACZ TAKŻE:
Biologiczna, kreatywna energia.

WĘGLOWODANY.
TZW. NISKIE WĘGLOWODANY. IG TO BŁĘDY. *****
BH.40.
a._: sandrarecho.pinger.pl/m/8256460

ARTYKUŁ BH.305.
1._: www.instytutirl.com.pl/index3.php
2._: www.zgapa.pl/forum/topic_4692.html
3._: www.powitaminy.pl/artykuly/nowy_chleb.php

Biologia, medycyna.
44.TEMAT./BH.40./ + inne artykuły wg kolejności.

___________________________________________________________________________