Nasze e-Książki
Blog > Komentarze do wpisu
AFIRMACJE

AFIRMACJE ANTYDEPRESYJNE

Terapia afirmatywna korzysta z tradycyjnej wiedzy o sile autosugestywnej myśli, która eliminuje choroby o naturze psychosomatycznej, czyli obejmującej i ciało i psychikę. Naukę metod afirmowania najlepiej odbyć na profesjonalnych kursach tego rodzaju terapii lub w szkołach np. jogi medytacyjno-oddechowej czy rebirthingu. Zawsze można kilka razy dziennie czytać afirmacje, każdą po kilkanaście razy.

Mentalne podłoże depresji związane jest zwykle z poczuciem braku nadziei na lepszą przyszłość, braku perspektyw, niską samooceną i niedowartościowaniem, ale też z tłumionym gniewem i tłamszeniem emocji negatywnych, które stają się niewidoczną siłą autodestrukcyjną. Terapie kierunkuje się na rozwijanie asertywności, bezpieczne wyrażenie emocji gniewu czy złości, ukierunkowanie negatywnych emocji na skuteczne i bezpieczne sposoby aranżowania swoich spraw życiowych!

Typowe myśli afirmatywne dobre do terapii procesowej oraz w terapiach autosugestywnych.

 1. Pozwalam sobie bezpiecznie odczuwać i bezpiecznie wyrażać wszelkie uczucia i emocje.

 2. Wyrażam moje uczucia i emocje całkiem swobodnie, bezpiecznie dla mnie i dla innych.

 3. Bezpiecznie jest żyć i samodzielnie tworzyć sobie nowe, lepsze życie.

 4. Przekraczam sam(-a) siebie otwierając się dla twórczej radości życia.

 5. Pozwalam sobie odkrywać nowe możliwości lepszego życia w tym cudownym świecie.

 6. Przyciągam coraz więcej ludzi dobrych i przyjaznych do mojego życia.

 7. Pozwalam sobie odkryć głębszy sens i cel mojego życia na tym świecie!

 8. Kocham i akceptuję siebie stając się coraz aktywniejszą i wspanialszą osobą!

 9. Z miłością uwalniam przeszłość. Staję się wolną istotą, daję wszystkim wolność. Teraz w moim sercu wszystko jest w porządku! Kocham siebie i innych. Zasługuję na miłość i radość życia!

 10. Żyję wśród rozlicznych możliwości. Zawsze jest inne lepsze wyjście dla polepszenia życia. Staję się osobą całkowicie bezpieczną, którą samo życie wspiera i ochrania! Wierzę, że życie jest dla mnie!

 11. Zasługuję na to, aby mieć dużo wspaniałych przyjaciół! Pozwalam sobie teraz na przyjaźnie z ludźmi!

 12. Dostrzegam teraz swoją wartość. Odczuwam drogocenny dar mojego ludzkiego życia.

 13. Bezpiecznie jest doświadczać życia. Otwieram się dla nowego, lepszego życia!

 14. Pozwalam sobie na wewnętrzny rozwój i wzrost! Zmieniam moje życie na lepsze i bezpieczne!

 15. Wchodzę w siebie i pozbywam się wzorca, który stworzył ten stan! Przyjmuję uzdrowienie z radością!

 16. Rozpoznaję swoją prawdziwą tożsamość! Ufam swemu sercu! Ufam intuicji, która daje mi siłę do życia!

Afirmacje czy autosugestie są zwykle istotną częścią dobrze prowadzonej psychoterapii antydepresyjnej! Rozmowy terapeutyczne powinny być pracą nakierowania pacjenta na myślenie afirmatywne! 

 

ZIOŁOWE HERBATKI ANTYDEPRESYJNA

Wiele ziół stosuje się przeciw konkretnym zespołom objawów czy stanów psychicznych! Odwar oznacza podgotowanie ziół na wolnym ogniu przez okres do 12 minut! Podano proporcje wagowe w tworzeniu mieszanki, gdzie nie sa one równe, np. 10 + 10 + 3 części dla poszczególnych składników. Istnieje wiele pomocnych receptur ziołowych sprawdzonych przez wieki, tu tylko kilka przykładów bardzo prostych w stosowaniu i łagodnych w działaniu! W czasie ogarniającego wyczerpania psychicznego, zmęczenia, szybkiego męczenia się, poczucia braku energii do życia etc., stosuje się m. in. następujące mieszanki ziół:

Recepta 1:

Ziele krwawnika - (Hb. Millefolii) - 10

Kłącze tataraku - (Rhiz. Calami) - 10

Korzeń kozłka – (Rad. Valerianae) - aa 3

Odwar z łyżki stołowej wymieszanych ziół na 3 szklanki wody. Pić 3 razy dziennie po szklance przeciw wyczerpaniu.

Recepta 2:

Szyszki chmielu – (Strobil. Lupuli)

Liść melisy – (Fol. Melissae)

Liść mięty pieprzowej – (Fol. Menthae pip) aa

Zioła wymieszać w równych proporcjach. Odwar z łyżki stołowej ziół na szklankę wody. Pić 2 razy dziennie po jedzeniu, przeciwko trudnościom w zasypianiu i wyczerpaniu nerwowym.

Recepta 3:

Kwiatostan lipy – (Infl. Tiliae) - 2

Liść melisy - (Fol. Melissae) – 2

Owoc głogu – (Fruct. Crataegi) – 1

Odwar z łyżki stołowej na szklankę wody. Pić 3 razy dziennie 1/3 szklanki z miodem pszczelim. Stosować przeciw napięciom emocjonalnym, zmęczeniu psychicznym, ociężałości.

Recepta 4:

Ziele bylicy pospolitej – (Hb. Artemisiae)

Kwiat wrzosu – (Flor. Callunae ) aa

Odwar z ziół wymieszanych w równych proporcjach, z łyżki stołowej na szklankę wody. Wypić szklankę odwaru wieczorem przeciw bezsenności powodowanej złym nastrojem psychiki.

środa, 29 lipca 2009, sunata

Polecane wpisy

 • TERAPIA ANTYDEPRESYJNA

  Pomoc psychologiczna Zwykle podstawowym sposobem leczenia w depresji jest farmakoterapia. Jednak pacjent powinien uzyskać wystarczające informacje o chorobie, z

 • KLASYFIKACJA DEPRESJI

  DEPRESJA ENDOGENNA Są to stany depresyjne występujące w przebiegu chorób takich jak choroby afektywne (jednobiegunowa i dwubiegunowa, nazywana dawniej psychozą

 • DEPRESJA - Czym jest i jak leczyć?

  TERAPIA HOLISTYCZNA Terapia holistyczna obejmuje wiele aspektów ludzkiej istoty starając się rozważyć wszystkie możliwe czynniki wywołujące cierpienie, a także

Komentarze
2013/07/26 21:53:53
Niestety jako farmaceuta nie mogę zgodzić się z poprawnością wpisu odnośnie odwarów. Odwary sporządzamy poprzez zalanie surowca wodą o temperaturze pokojowej, wymieszaniu go i ogrzewaniu przez 30 minut w temperaturze powyżej 90°C lub 45 minut bez konieczności sprawdzania temperatury. Jako źródło podaje prof. Jachowicz znaną z podręczników technologii postaci leków.